0544 535 77 54     0416 725 70 70
usta_5054@hotmail.com     Talep Formu

Kombi & Klima Tamiri : Adıyaman başta olmak üzere  tüm ilçe ve semtlerinde faaliyet göstermekteyiz. Firmamız bünyesinde hizmet veren teknikerlerimiz ısıtma sektörünün önde gelen firmalarının merkez servislerinde eğitim almış, uzun yıllar siz değerli müşterilerimize hizmet vermiş uzman kişilerden oluşmaktadır.


Kombi Bakımında Yapılanlar

- Cihazın sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilmeli.

- Tozlanma kontrolü yapılır gerekliyse temizlenir.

- Cihazın yanma odası brülörü kontrol edilir.

- Su ısınma kazanı (ana eşanjör) kontrol edilir

- Kombi içerisinde bulunan gaz valfi ayarı kontrol edilir.

- Kombi içerisinde ki elektrik ve elektronik bağlantıların kontrolü yapılır.

- Kombinin otomatik gaz kesme durumu kontrol edilmelidir.

- Kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir.

 

Ek olarak baca çıkışlı hermetik olmayan ve yoğuşmalı yeni sistem kombilerde cihaz farklılığından dolayı yapılanlar

  Bacalı Kombilerde

- Baca limit sensörü kontrol edilir.

- Bacanın çekiş durumu kontrık edilir.

 

  Yoğuşmalı Kombilerde

- Yoğuşma su haznesi temizlenir.

- Kalorifer gidiş hattındaki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

 

Kombi Montajı: Gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının uzman personel tarafından yapılmasıdır. Uzman personel tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hemde can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır

Petek Temizliği : Adiyaman Kombi Tesisat Bakım Servisi olarak petek temizliği konusunda gelişmiş cihazlarımız ve deneyimli ekibimiz ile eviniz veya iş yerinizdeki sorunları en kısa sürede çözüyoruz. Bizi aradığınız taktirde size en yakin bölge bayimiz sizinle iletişime geçip en kısa sürede sorunu giderecektir. Kış mevsiminin gelmesi ile doğal gaz faturası gittikçe artmaya baslar ve doğal olarak ödediğimiz fatura kadar ısınmak isteriz. Ancak kalorifer, kombi peteklerinizin bakımını onarımını düzenli olarak yapmaz iseniz ödediğiniz faturalar kadar ısınamazsınız. Peteklerin ve kaloriferin verimi azalır. Tıkanıklıkların oluşmaması için düzenli olarak bakımını yapmalısınız. Kaloriferi temizlemek için temizleme kimyasalı ile açmalısınız. Temizleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız. Size en yakin petek temizliği ekibimizle irtibata geçip sorunun en kısa sürede çözülmesini sağlayın

Oda Termostatı: Bilindiği üzere kombiler kazan sıcaklığını baz alarak çalışırlar. Örneğin siz kombinizin önündeki sıcaklık ayar komütatörünü 45 dereceye ayarladığınızda kombi kazan sıcaklığını 50 dereceler civarına getirir ve kombi durur ve sıcak suyu peteklere gönderir. Peteklerden dönen soğumuş su nedeniyle kazandaki su soğur. Kazan sıcaklığı 40 derece civarına indiğinde kombi tekrar devreye girerek kazan sıcaklığını ayarladığımız sıcaklık değerinde tutmaya çalışır. Oda termostatları ise kazan sıcaklığına değil, ortam ısısına göre çalışırlar. Oda termostatı takılı olan kombiler 65-70 dereceye ayarlanır. Oda termostatında istenilen oda sıcaklığı belirlenir. Termostat odayı o belirlenen sıcaklıkta tutmak için kombiyi devreye alır veya devreden çıkartır. Dolayısıyla her şeyden önce kombiden beklenen oda ısısı yakalanmış olur ve “ısınamıyorum” gibi bir durum söz konusu olmaz.

Termostatik Vana: odanızın sıcak­lığını koruyan otomatik kontrol elemanıdır. Plastik başlık içinde bulunan sıvı sensör, oda sıcaklığı arttığında genleşir ve gövde milini iterek vanayı kapatır. Oda sıcaklığı düştüğündeyse büzü­lür, içeride sıkışmış olan yay mili geri iter, vana tekrar açılır.

Dikkat:

* Oda sıcaklığında 1 °C’lik azalma, yaklaşık %6 tasarruf anlamındadır.

* Radyatör soğursa vana ayarını değiştirmeyi­niz. Radyatörün soğuması, oda sıcaklığının istenilen dereceye ulaştığı anlamına gelir. Bu durumda radyatörün üst kısmı sıcak, alt kısmı soğuk olabilir.

* Termostatik vananın hava ile temasını kesmeyi­niz. Vana önüne herhangi bir eşya yerleştirmek isterseniz arada en az 15 cm’lik boşluk bırakı­nız.

 

Doğalgaz Sobası : Daha çok küçük metrekareli kapalı alanları ısıtmak için kullanılır. Bacalı ve hermetik olmak üzere iki çeşidi vardır. Bacalı sobaların bacaya olan uzaklığını kısa tutmak gerekir. Hermetik sobaların ise kendine özel bacası vardır ve yanma havasını dışarıdan alıp baca gazını atar. Eğer siz de eski tip doğalgaz sobasına sahipseniz, güvenliğiniz için lütfen baca emniyet termostatı taktırınız.

Doğalgaz sobası cihazınızı çalıştırmadan önce mutlaka bakım  yaptırmalısınız. Doğalgaz sobasının bakımı cihazın verimli çalışması, performans düşüklüğü yaşanmaması ve yakıt tasarrufu sağlanması açısından önemlidir. Bunun yanı sıra oluşabilecek arızaların önceden tespit edilmesi ve bu arızalardan kaynaklanacak olan tamir masraflarının ortadan kaldırılmasını da sağlar.

Klima Montajı

Uygun yere, uygun şekillerde yapılmayan klima montajları bazen farkına varılan, bazen de farkına varılmayan birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bu nedenle klima montaj işlemleri alanında uzman yetkili servislerce yapılmalıdır.

Doğru Keşif ve Ürün Tipi Seçimi

Klima montaj servisleri, işlem yapılacak alanı önceden keşfeder, meydana çıkabilecek problemler için tedbir alır ve kullanıcılara alternatifler sunar. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesi için keşif işlemleri sonucunda kişilere ön bilgiler de verilmiş olur.

Klima montaj servisi; coğrafi bölgeye ve kullanım alanının büyüklüğüne göre kapasite tespiti için yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcın sağlığı ve konforu açısından işlemin nereye yapılacağı üzerinde de karar kılınmış olur. Engeller ve yapılması gerekenler belirlenir.

Montaj yerinin belirlenmesi

Doğru bakır boru ve drenaj tesisatı

Doğru arındırma ve vakumlama

Doğru soğutkan şarjı

Uygun voltaj

Çalıştırma öncesi yapılması gereken kontroller

Çalıştırdıktan sonra alınan değerlerin, katalog verileriyle uyumunun kontrolü

Doğru ve eksiksiz monte edilen klimalar, sizlere uzun ömürlü kullanımlar sunmakta. Alanında uzman ekiplerle çalışarak hem cihazınızı hem de yaşam alanınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

Bizlere daha kolay ulaşmanız adına her türlü teknik ve fiziki alt yapısını sağlam bir şekilde kuran firmamız, kesintisiz çalışan ve günün her saati ulaşıp servis talep edeceğiniz çağrı merkeziyle hizmet vermektedir.

Adıyaman Kombi Servisi Olarak Adıyaman'ın Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Acil Kombi Servis Numaramız: 0544 535 77 54 Kredi Kartı Geçerlidir.

Adıyaman kombi servisi & Kahta kombi servisi&yedek parça satış&05445357754